Aplikacja ,,amelie, l'Assurance Maladie", która ułatwi ci życie.

System opieki zdrowotnej we Francji przez długi czas był dla mnie wielka niewiadoma. Mówiąc najprościej, nie rozumiałam o co w tym wszystkim chodzi. Dlaczego u jednego lekarza oddają mi więcej, a u drugiego mniej? Czemu czasem wszystko odbywa się sprawnie bez dodatkowej papierkowej roboty? W razie choroby po prostu pytałam znajomych czy szukałam na internecie jakiegoś specjalisty. Nigdy jednak nie było wiadomo ile zapłacę, czy wszystko za pomocą karty vitale zostanie załatwione na miejscu, czy jednak dostane ,,La feuille de soins" (fakturę), którą po wypełnieniu będę musiała odesłać do mojego oddziału Seciurity Sociale. Po zainstalowaniu na moim telefonie aplikacji ,,ameli, l'Assurance Maladie" wszystko stało się o niebo prostsze. 

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na wszystkie rodzaje telefonów. Po zainstalowaniu należy wpisać swój numer Seciurity Sociale i hasło. 

Jeśli nie mamy do tej pory konta na stronie internetowej Assurance Maladie, można go łatwo założyć. Wystarczy tylko wpisać swoje dane wraz z adresem i pierwsze hasło do logowania zostanie wysłane poczta. Po pierwszym logowaniu zmieniamy hasło na swoja dowolna kombinacje cyfr i gotowe. Mamy dzięki temu dostęp do wielu przydatnych informacji. 

Dzięki stronie internetowej bądź aplikacji, mamy na bieżąco dostęp do płatności jakie dokonały się na naszym koncie w ciągu 6 ostatnich miesięcy.



W każdej chwili w razie zmiany konta bankowego, adresu, numeru telefonu czy maila możemy w prosty sposób o tym poinformować. Na koncie możemy również sprawdzić naszego lekarza rodzinnego, godziny jego przyjęć, telefon czy adres jak i znaleźć innego specjalistę, którego potrzebujemy. W wynikach mamy określone stawki za wizytę, godziny przyjęć, adres i telefon oraz czy w danym gabinecie jest czytnik kart vitale, dzięki czemu będziemy mogli uniknąć papierkowej roboty.
Aplikacja umożliwia również pobranie zaświadczenia o ubezpieczeniu, czy zamówienie Europejskiej Karty Ubezpieczeniowej potrzebnej w razie wyjazdu za granice.
Jeśli konieczna jest jakaś dodatkowa informacja można w razie potrzeby napisać list, na który w ciągu 2 dni roboczych dostaniemy odpowiedz. 

Polecam serdecznie wypróbowanie aplikacji, dzięki której gdziekolwiek jesteśmy możemy sięgnąć po telefon i otrzymać potrzebne nam informacje. Jeśli nie jesteście jednak fanami aplikacji na telefon i wolicie bardziej klasyczną drogę, wejdźcie na stronę internetowa www.ameli.fr. Dla mnie było, jak i jest do tej pory bardzo pomocne, mam nadzieje że i wam się przyda.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciąża we Francji, kilka ważnych formalności przed porodem

Wychowawczy we Francji

Świadczenia rodzinne na dziecko we Francji- co warto wiedzieć 1/3