,,Cyfrowi rodzice"

Już za nieco ponad miesiąc, bo 18 maja w księgarniach ukaże się pozycja książkowa, która w sposób szczególny przyciągnęła moja uwagę. ,,Cyfrowi rodzice” autorstwa Yalda Uhls to poradnik, ale i książka popularnonaukowa. 
Autorka to doktor psychologii dziecięcej z ponad 15 letnim stażem pracy w przemyśle filmowym. W swojej pracy naukowej zajęła się badaniem wpływu mediów na rozwój dzieci. Yalda Uhls jest mama dwójki nastolatków i zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniem modelu odpowiedzialnego rodzicielstwa, w dobie tak dynamicznego rozwoju technologii. Jestem osobiście bardzo ciekawa tej książki i szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać, kiedy będę mogła ją  przeczytać. Wpływ nowoczesnych technologii na nasze maluszki nie jest jeszcze do końca zbadany i ujawni się dopiero za kilkadziesiąt lat. Nasi rodzice czy dziadkowie, a nawet my sami nie byliśmy wychowywani w otoczeniu tak rozbudowanej i wszechobecnej elektroniki. 

W zapowiedziach książki czytamy, że jest ona przeznaczona dla ambitnych, niezależnych, ceniących wiedzę, osobisty rozwój i świat technologii rodziców, ale też troszczących się harmonijny rozwój swojego potomstwa, by nie popadły w skrajności świata internetu i social mediów. Dla ludzi ciekawych nowych trendów, ale jednak przywiązanych do uniwersalnych wartości rodziny, miłości, odpowiedzialności za wychowanie dzieci. Co szczególnie mnie ciekawi w tym poradniku to informacje co w nowych mediach stanowi zagrożenie i jak przed nim chronić nasze maluchy. Nie jesteśmy w stanie całkowicie zakazać im kontaktu z nowymi technologiami, wiec musimy znaleźć złoty środek i mam wielka nadzieje ze ta książka będzie bardzo w tym pomocna. Czekam z niecierpliwością na premierę i zaraz po jej przeczytaniu podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ciąża we Francji, kilka ważnych formalności przed porodem

Wychowawczy we Francji

Świadczenia rodzinne na dziecko we Francji- co warto wiedzieć 1/3